CHÓR KOBIET - CASTNG!!!
Dodane przez Saule Pavasaris dnia 23-11-2010
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, ul. Jazdów 1 (ceglany pawilon ze szklanym wejściem przed Zamkiem Ujazdowskim) zaprasza 30 listopada o godz. 17.00 na casting do projektu Chór Kobiet.
przynieś | przygotuj:
ulubioną pieśń | piosenkę
zdanie w wymyślonym języku
fragment pieśni chóru z antycznego dramatu
opowieść
przepis na ulubioną potrawę
reklamę


Nie będzie brany pod uwagę wiek, doświadczenie artystyczne czy muzyczne osób zgłaszających się na casting.

tel. 022 5017019
mail: chorkobiet@instytut-teatralny.pl
www.facebook.com/chorkobiet
www.instytut-teatralny.pl

Rozszerzona zawartość newsa
KIM JEST CHÓR?
[hu:r kobje+] przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie jest nowoczesną formą teatru chórowego. Podważa językowe klisze i odsłania język w jego ideologicznym wymiarze, przemawia słowami wykluczonych. Chór krzyczy, szepcze, śpiewa, śmieje się, skanduje, rzęzi. Słowa traktuje jak muzykę. Język przemienia w głos. Praca Chóru Kobiet ma charakter eksperymentalny
i procesualny. Partyturą są teksty kultury m. in.: dzieła filozofów, starożytne dramaty i frazy codziennego języka - reklamy, kuchenne recepty, fragmenty filmów i baśni. Słychać stare piosenki, fragmenty libretta operowego i szum telewizora. Pierwszy projekt Chóru Kobiet „Tu mówi chór; tylko 6 do 8 godzin, tylko 6 do 8 godzin...” został wskazany w ankiecie pisma „Teatr” jako jedno z najlepszych przedstawień teatru alternatywnego i muzycznego w sezonie 2009/2010. Przyłącz się do nas!
Marta Górnicka,
reżyserka, autorka CHÓRU KOBIET